Home

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O nas...

Od 2011 spotykamy się w jakimś otwartym miejscu, aby w dostępny dla dzieci i młodzieży sposób, wspominać ważną dla Polski  i Polaków postać świętego Jana Pawła II.

Uczestnikami są dzieci i młodzież ze wszystkich kraśnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz ze swymi rodzicami, nauczycielami i przyjaciółmi.

Przed każdym koncertem, który ma miejsce zazwyczaj 18 maja – w dniu urodzin Wielkiego Polaka, wszyscy mali muzycy wraz ze swoimi nauczycielami muzyki, spotykają się na próbie w Szkole Podstawowej nr 3 w Kraśniku, gdzie od 1993 roku pracuje pomysłodawca i reżyser – Artur Żurek.

Podstawową formą archiwizacji tych spotkań jest reportaż fotograficzny i wideo. Do każdego koncertu  uczestnicy i ich opiekunowie wyrażają pisemną zgodę na publikację wizerunku  na zagrajbarke.pl opublikowaną na serwerze przetak.pl (obie domeny stanowią własność Artura Żurka - pomysłodawcy oraz organizatora i reżysera ZAGRAJ BARKĘ), krasnik.eu i publikacjach promujących postać Jana Pawła II, plakatach i folderach.


Z historii...

Kilkakrotnie
ZAGRAJ BARKĘ odbyło się przy parafii Miłosierdzia Bożego w Kraśniku. Od momentu gdy został oddany do użytku park o imieniu Jana Pawła II - niezmiennie spotykamy się właśnie tam. Chociaż 18 maja to czas, że pogoda mogłaby przysporzyć kłopotów imprezom plenerowym - nigdy nie przeszkodził naszym koncertom... deszcz!.

Rewitalizacja parku jest dziełem panów Mirosława Włodarczyka burmistrza naszego miasta w latach 2010 - 2018 czyli przez dwie kadencje, oraz pana Jarosława Stawiarskiego, który podczas rewitalizacji był wiceburmistrzem, a wcześniej i potem, posłem na Sejm RP kilku kadencji, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, potem Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

Właśnie pan Jarosław Stawiarski stał się współtwórcą ZAGRAJ BARKĘ poprzez swoje wsparcie sponsorując "Papieskie Kremówki". Opiekę ze strony Kościoła zapewnia ksiądz Dziekan Jerzy Zamorski - proboszcz parafii WNMP w Kraśniku. Od lat deklaruje chęć przygarnięcia koncertu ZAGRAJ BARKĘ na wypadek deszczu.

Głównym fotografem naszej imprezy jest pan Michał Lenart.

Ilość uczestników tego spotkania jest zmienna. Od momentu gdy gramy i śpiewamy w miejskim parku im. Jana Pawła II,  wacha się pomiędzy 400 a 600 osób gromadzących się jedynie, żeby uczestniczyć w tej lekcji, gdzie głos zabiera poprzez nagranie archiwalne, sam Jan Paweł II.


Dziś...

Od pewnego momentu zespół ZAGRAJ BARKĘ w różnym składzie bierze udział również w innych imprezach co widać w archiwum tej strony.

Od października 2017 Artur Żurek prowadzi scholkę w parafii swojego zamieszkania - WNMP w Kraśniku. W 2018 roku ZAGRAJ BARKĘ zyskało podstawę instrumentalną właśnie dzięki dzieciom i młodzieży działających w scholce.

Próby scholki są organizowane w domu Zgromadzenia zakonnego Sióstr Pasjonistek w Kraśniku, przy (małym kościółku) Św. Ducha. w roku szkolnym 2017/2018 odbywały się w soboty o godzinie 9.00.

Podczas roku szkolnego scholka śpiewa regularnie w każdą niedzielę o godzinie 10.30 w kościele parafialnym WNMP w Kraśniku.

Artur Żurek


 

 

Archiwum

Kontakt

Do kontaktu w sprawie...

zagrajbarke@gmail.com